Jennifer Cooper
Jennifer Cooper

wiceprezeska ds. Strategii Branży oraz Marketingu, Zuora

Jennifer Cooper posiada ponad 20 lat doświadczenia w sprzedaży, rozwoju przedsiębiorstwa i strategii technologicznych w wielu branżach z wysokim tempem transformacji cyfrowej.

Jej praca z kierownictwem najwyższego szczebla zapewniła jej rozległą wiedzę z zakresu transformacji cyfrowej i transformacji przychodów, w tym pogłębione partnerstwo z Global System Integrators.

Zanim dołączyła do Zuora, Jennifer Cooper była Kierownikiem Globalnym ds. Strategii Branży Medialnej w Microsoft, gdzie pomagała w formułowaniu i rozwijaniu wpływu branży M&E na platformy chmurowe Microsoftu.

Wcześniej kierowała działem strategii branży medialnej w firmie Adobe. Jest również założycielką oraz prezeską Mixercast, firmy zajmującej się reklamą społeczną. Przed tym pełniła funkcję Dyrektora Wykonawczego ds. Rozwoju Biznesu w Yahoo! Inc., gdzie zaprojektowała i uruchomiła pierwszą usługę subskrypcji wideo Yahoo! i zarządzała złożonym ekosystemem wdrożeniowym.

Była odpowiedzialna za tworzenie i wdrażanie strategii w zakresie szerokopasmowych treści wideo, współpracując z firmami telekomunikacyjnymi i operatorami, którzy chcieli wprowadzić innowacje w dziedzinie doświadczeń konsumenckich. Rozpoczęła swoją karierę od zarządzania sprzedażą w firmach zajmujących się technologiami dla przedsiębiorstw, takich jak Oracle, Xerox i IBM, a następnie awansowała na stanowiska związane ze strategicznym rozwojem biznesu w firmie VXtreme Inc (obecnie platforma medialna Microsoft Windows).

Jako założycielka i wiceprezeska wykonawcza nCommand, Inc., zasiadała w radzie dyrektorów i była odpowiedzialna za zabezpieczenie wstępnych etapów finansowania kapitału wysokiego ryzyka, a także za tworzenie wstępnych relacji z klientami dla produktów nCommand.

Posiada podwójny dyplom studiów licencjackich z informatyki i marketingu ukończonych na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco. Uczestniczyła również w programie przywództwa wykonawczego w Harvard Business School, programie MBA na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis oraz studiowała prawo na Uniwersytecie Golden Gate.